ویروس ویکی لیکس هم آمد

نفوذگران باسوءاستفاده از اخبار گوناگون مرتبط با سایت جنجالی ویکی‌لیکس، نوعی ویروس طراحی ومنتشر کرده‌اند. بر اساس این گزارش هرچند تاکنون عملکرد دقیق این بدافزار مشخص نشدهاست ولی به نظر می‌رسد هکرها با طراحی این ویروس، بیشتر درصدد دستیابی به اطلاعاتنام کاربری و کدرمز افراد هستند.

در حالی که این روزها حمله هکرهای موافق ومخالف ویکی‌لیکس، به سوژه‌ای جنجالی تبدیل شده است، شرکت امنیتی سیمانتک نسبت بهظهور ویروس جدیدی که سعی دارد از این فضای پرهیاهو سوءاستفاده کند هشدار داد. بهنقل از وی‌تری، این بدافزار سعی می‌کند با بهره‌گیری از ترفندهای مهندسی اجتماعیخود را تکثیر کرده و قربانیان بیشتری را به دام اندازد
.

بنا به گفته سیمانتکبدافزار یادشده در یک فایل PDF جاخوش کرده و از طریق ایمیل گسترش می‌یابد. اینایمیل که در آن از عنوان WikiLeaks استفاده شده، به ظاهر اطلاعات بیشتری از اسنادافشاشده ویکی‌لیکس را در بر دارد که کاربر برای مطالعه آنها باید فایل PDF پیوستایمیل را دانلود کند و در نهایت دانلود این فایل آلوده همانا و ویروسی شدن رایانهکاربر کنجکاو همان!

سیمانتک در سایت خود با اشاره به جزئیات فنی این حمله ویروسی، از کاربران خواسته است در صورت دریافت چنین ایمیلی، بر فایل پیوست آن کلیک نکنند. نصب و به‌روزرسانی ضدویروس بر رایانه‌ها همواره سد محکمی در برابر مبتلا شدن رایانه‌ها و شبکه‌ها به چنین آلودگی‌ها محسوب می شود.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

/ 0 نظر / 21 بازدید